Науково-методичний проект СЗШ № 34: "Педагогічне конструювання громадсько-активної особистості, шляхом ефективної соціалізації"
Основне завдання: "Виховання активної, творчо - мислячої, ініціативної, соціально-відповідальної особистості, здатної до самореалізації у суспільстві"
Пріоритетними напрямками роботи на 2016-2017 н.р. визначити:
- забезпечення безумовного виконання Закону України "Про загальну середню освіту", Указу Президента України "Про заходи щодо поліпшення функціонування та розвитку загальної середньої освіти", Закону України «Про мови», комплексної програми розвитку освіти міста;
- Реалізація основних положень концепції Нової української школи
- Забезпечити стабільне функціонування школи у відповідності з потребами населення і фінансовими можливостями;
Забезпечити наступність дошкільної та шкільної освіти; - організувати роботи по забезпеченню переходу на новий державний стандарт освіти;
- цілеспрямована робота по вдосконаленню загальноосвітньої підготовки учнів, реалізації прав молоді на повну загальну середню освіту, здійснення профільного навчання, якісна підготовка учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та подальшого навчання, організація якісної роботи з профорієнтації;
- здійснення універсального профілю навчання учнів ІІІ ступеню, допрофільної підготовки учнів 5-9 класів та еколого-оздоровчої прогарами «Мала вода»;
- продовжити реалізацію шкільної програми комп’ютеризації;
- формування системи виховної роботи згідно з Конституцією України, виховання дітей, молоді у національній системі освіти;
- формування у дітей та учнівської молоді християнських, загальнолюдських моральних цінностей;
- забезпечення соціального захисту дітей, організація якісної роботи соціально-психологічної служби;
- здійснення комплексу заходів щодо всебічного розвитку обдарованих дітей;
- розвиток самоврядування в школі в рамках МЦ "Фенікс”;
- гуманізація та демократизація педагогічного процесу, організувати якісну перепідготовку педагогічних кадрів, підвищення фахової майстерності;
- залучення батьків до активної участі в навчально-виховному процесі школи, зосередивши увагу на роз’яснювальній роботі з питань виконання Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Указу Президента України про впровадження шкільної форми, а також з проблем психологічних особливостей дітей та інших нормативних документів МОН щодо подальшого реформування освіти.
Концепція діяльності та розвитку середньої загальноосвітньої школи № 34
-
Концепція діяльності закладу базується на засадах концептуальних принципів модернізації освітньої галузі та основних положень нормативно-правової бази функціонування освіти.
Управлінська, навчально-методична, виховна робота спрямована на створення рівних умов для здобуття учнями безперервної повної загальної середньої освіти відповідно до вимог Державного стандарту, всебічного розвитку особистості, самореалізації творчого потенціалу всіх учасників навчально-виховного процесу.
Структура навчально-виховного процесу в СЗШ № 34 забезпечує наступність та безперервність освіти, складається з І,ІІ,ІІІ ступенів.
Початкова школа закладу працює над підготовкою шостерічок до навчання в школі в валеологічному та оздоровчому напрямках.
Школа І-ІІ ступеня забезпечує навчання відповідно до вимог Державного стандарту освіти, здійснює допрофільну підготовку учнів 8-9 кл.
Школа ІІІ ступеня здійснює універсальний профіль навчання, готує випускників до подальшого навчання в ВНЗ.
З вересня 2015 року педагогічний колектив розпочав роботу в науково-методичному проекті області «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства» та шкільному проекті "Педагогічне конструювання громадсько активної особистості шляхом позитивної соціалізації"Створена розголуджена структура навчально-методичної роботи, яка реалізується в діяльності творчих динамічних груп вчителів-предметників та класних керівників:
- творча група по роботі над науково-методичною проблемою області та школи;
- методичні об`єднання вчителів-предметників (гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, початкової школи, та вчителів художньо-естетичного циклу)
- методичне об`єднання класних керівників;
- творча група по роботі над еколого-оздоровчою програмою.
Заклад працює над реалізацією шкільних програм розвитку закладу, а саме:
еколого-оздоровчої програми "Мала вода”, пріорітетними напрямками здійснення якої є:
- Навчальна, пропагандистська робота з учнями з проблем екології.
- Впровадження водоочисних фільтрів та контроль якості питної води.
- Здійснення оздоровчої роботи.
- Науково-дослідницька робота з учнями.
- Позакласна екологічна робота з учнями та їх батьками.
- Участь у всеукраїнських та міжнародних еколого-оздоровчих проектах.
Шкільна програма комп`ютерізації, яка передбачає оснащення школи сучасною комп’ютерною технікою, опанування учнями та педагогами сучасними інформаційними технологіями, впровадження в навчальний процес програмних засобів навчання. Здійснюється системна робота щодо опанування педагогами інформаційними комунікативними технологіями, розширення шкільних інформаційних ресурсів, з цією метою створений та ефективно діє віртуальний методичний кабінет, розпочато роботу зі створення шкільного сайту в мережі Internet.
Виховна робота закладу заснована на сучасної формі діяльності МЦ "Фенікс”, структура якого створює умови для збагачення духовного, морального та громадського потенціалу особистості.МЦ "Фенікс” ставить цілі:
- сприяння розвитку інтелектуального, громадського духовного та фізичного потенціалу молоді;
- виховання патріотичних почуттів, любові до Батьківщини;
МЦ "Фенікс” визначає завдання:
- створення творчої лабораторії, що організовує пошук, розробку і впровадження нових форм і методів роботи з молоддю;
- створення громадських об’єднань на засадах довіри, поваги та незалежності.
Структура МЦ "Фенікс” розроблена з урахуванням психолого-педагогічних та вікових особливостей учнів і складається з комплексу центрів та їх структурних підрозділів – клубів, гуртків за нахилами.
Учні початкових класів об`єднанні виховною комплексною програмою " Гуманізована гра-подорож стежками країни Берендерії”. Метою якої є закладання основ всебічного розвитку особистості та позитивної мотивації діяльності. Грі притаманні неординарність, новизна та цілеспрямованість.
З метою висвітлення всіх аспектів шкільного життя в закладі створений та діє інформаційний центр, функціонують шкільні ЗМІ: дитяча газета "Всходи” та шкільна радіостанція "Фенікс”, які є не тільки інформаційними, а й ефективними засобами навчання, виховання та розвитку учнів.
Всі різноманітні аспекти роботи школи координуються та є складовою частиною нової моделі управлінської діяльності, яка базується на демократичних, гуманістичних та правових засадах. Контрольно аналітична діяльність адміністрації будується на основі освітнього моніторингу різноманітних аспектів навчально-виховного процесу, з урахуванням навчально-методичного забезпечення та кадрового потенціалу.
Ефективності роботи закладу сприяє психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, якій здійснюється психологічною службою школи та є невід’ємною частиною навчально-виховного процесу.
З метою ширшого впровадження інноваційних технологій, залучення учнів та педагогів до творчої діяльності, закладом налагоджено та розширюється співробітництво з освітніми закладами, громадськими організаціями, всеукраїнськими та міжнародними фондами.і -
».